Svetluška

Vitajte u nás

Naším hlavným cieľom bolo a je vytvoriť príjemnú rodinnú reštauráciu s možnosťou oddychu a relaxu. Miesto na stretnutie priateľov pri chutnom a zdravom jedle. Našou víziou je jemným spôsobom ľuďom ukázať, že jedlo je naša potrava, ktorá však nemá iba naplniť naše brušká, čiže telo, ale pohladiť aj oko a dušu.

Našou snahou je spríjemniť vám každú chvíľku,
ktorú venujete sebe a svojim blízkym.
Cíťte sa u nás ako doma.

Prečo Svetluška?

Svetluška – nežná, anjelsky rozprávková bytosť predstavuje nádej, smer, cieľ... Je to iba malá muška, ale dokáže vytvoriť svetlo aj v tme. To sa snažíme i my, byť aspoň malinké svetielko vo vašom stravovaní, ukázať možnosť na lepší a zdravší život. Všetko, čo vám ponúkame, robíme s čistým srdcom a s láskou. Snáď niekedy, niekomu, nejako pomôžeme... a ak sa to podarí aspoň raz, všetko naše úsilie malo zmysel.

Snažíme sa o vyváženú stravu, zdravú strednú cestu, i keď o slovíčku „zdravá“ by sa dalo veľmi dlho polemizovať. Chceme vyhovieť aj celiatikom, diabetikom, vegánom, vegetariánom a všetkým, ktorí chcú pomôcť svojmu telu. Naše obedné menu je väčšinou bezmäsité, no pripravujeme pre vás aj netradičné, zaujímavé a chutné jedlá z výberového mäska. Naším cieľom je, aby jedlo, ktoré u nás dostanete, bolo unikátne. Tak, ako v celom našom živote, i v strave je nadovšetko potrebná rozumná rovnováha. Keď si chce u nás oddýchnuť celá rodinka, každý si nájde to svoje. Mamička možno ľahký šalátik, detičky veľkú celozrnnú sladkú palacinku a aj ocko, ktorý má rád mäso, prípadne pikantné jedlo a k tomu pohár dobrého piva. A sme opäť pri tom – pri rovnováhe.

Máme možnosť slobodného výberu. Môžeme si prečítať veľa „múdrych“ kuchárskych kníh, vypočuť si rady „nestranných“ odborníkov a rozhodnúť sa kúpiť si niečo z tých ospevovaných „drahých“, „zahraničných“  ingrediencií, bez ktorých by sa naše telo, alebo konkrétny recept nezaobišiel... Ale skôr si myslíme, že máme množstvo skvelých a zdravých výrobkov tu, na Slovensku a kupovať drahé tahiny pasty, Ume octy a zháňať všetko orientálne z druhého konca planéty je zbytočné. Ak je to občas, na spestrenie jedálnička, zmeny chuti, je to v poriadku. Len v poslednej dobe je veľkým módnym trendom zdravá strava = drahé suroviny. My sa snažíme variť z našich regionálnych, ľahko dostupných potravín a od súkromných pestovateľov, no hlavne jednoducho a chutne. Základom je ale vždy srdce, cit a láska. Jedlo treba cítiť, je to ako hudba, kde viete, že niektoré noty spoločne vykúzlia nádherné tóny a iné zas neznesiteľné kvílenie. Varenie a jedlo je hlavne o láske a cite.
 

Esse oportet ut vivas, non vivere, ut edas.
Treba jesť, aby sa žilo a nie žiť, aby sa jedlo.

Pretože jesť je nevyhnutnosť, ale správne jesť je umenie.
Staňte sa umelcom svojho života.

Príďte si oddýchnuť k nám. Príjemné posedenie s chutným jedlom a pitím, 
kde pre vás s láskou pripravujeme harmonicky vyvážené jedlá. 
Dúfame, že nasýtia nielen vaše telo, 
polichotia oku, no hlavne pohladia a naplnia vašu dušu. Sme iní, príďte a vyskúšajte!

Chutné a zdravé obedné menu
Vaše svetielko v stravovaní
 Svetluška